Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. zpráva

9. 12. 2018

13. ZPRÁVA 10. 12. – 14. 12. 2018

PROBĚHLO:

  • Minulý týden nás ve třídě navštívil Mikuláš, andělé a čertíci z 5. A. Řekli nám pěkné básničky, Mikuláš zhodnotil, jak se děti z naší třídy po celý rok chovaly a my jsme na oplátku nebeské a pekelné návštěvě zazpívali naše oblíbené koledy. Všechny děti dostaly jako odměnu balíček s ovocem a sladkostmi.

PROBĚHNE:

  • Ve čtvrtek 13. 12. – výlet do svíčkárny v Šestajovicích s 1. A. 

Sraz: v šatně v 7, 45 hodin, odjezd od školy je v 8, 00 hodin. 

S sebou: teplé oblečení podle počasí, batůžek se svačinou a pitím, případně kapesné (dle vašeho uvážení). 

Cena: 200 Kč (doprava autobusem, výtvarná dílna).

Návrat: kolem 12. hodiny ke škole (zde rozchod, družinové děti odvedu na oběd a do ŠD).

V dalším týdnu:

  • V pondělí 17. 12. – hudební program „Bubeníci“ v průběhu dopoledne v sokolovně, vstupenky dětem uhradí škola.
  • V úterý 18. 12. – návštěva divadla Minor se 3. A, představení „Vánoce aneb Příběh o narození“. 

Sraz: POZOR, před školou už v 7, 20 hodin, odjezd v 7, 30 hodin.

S sebou: vhodné oblečení do divadla s ohledem na počasí, svačinu, pití, příp. drobné kapesné.

Cena: 200 Kč (doprava autobusem, vstupenka).

Návrat: kolem 12. hodiny ke škole (zde rozchod, družinové děti odvedu na oběd a do ŠD).

  • V úterý 18. 12. – vánoční akce – od 15, 30 – 17, 30 hodin jarmark školní družiny a výtvarné dílničky pro děti. Všichni jste srdečně zváni, přijďte se také s dětmi podívat do naší vánočně vyzdobené třídy.
  • V pátek 21. 12. – dopolední třídní vánoční besídka, podrobné informace napíši v příští zprávě.

Peníze na výlet (200 Kč) zaplaťte, prosím, do středy 12. 12. (včetně), peníze na divadlo (200 Kč) do pondělí 17. 12. Pokud můžete, uvítám, když peníze za obě akce (400 Kč) pošlete najednou do středy. Děkuji.

K VÝUCE:

  • Od prosince mají děti změnu učitelky na AJ, mají novou p. uč. Vonáškovou. Připomínám, že angličtina je vždy v pátek a některým dětem často chybí desky. Prosím, dohlédněte na to, aby nosily věci podle rozvrhu.

Český jazyk: Minulý týden jsme se naučili Ž a začali jsme číst slova s DI, TI, NI. Postup při hláskování slov s těmito skupinami jsem popsala v minulé zprávě. V tomto týdnu si přidáme slova se skupinami DĚ, TĚ, NĚ. Postup čtení: DĚDA – hláskovat Ď – E – D – A = DĚDA, KOTĚ – hláskovat K – O – Ť – E = KOTĚ, NĚCO – hláskovat Ň – E – C – O = NĚCO. Naučíme se i číst a psát F, G, Ď, Ť a Ň. V PS dojdeme asi na str. 79, přičemž budeme pracovat i na dalších PL na procvičení učiva. V příštím týdnu PS „s pejskem a kočičkou“ dokončíme.

Diktát č. 5 (budeme psát v pátek): VLNA, SEŠIT, ŽIDLE, ŘEKA, LÉKAŘ, ŽÍŽALA, LIŠKA.

Připomínám, že na úterý 11. 12. mají děti zadané čtení ve žluté čítance na str. 11 „Pohádku o zlobivé holčičce“ a vypracování PL na pochopení textu (v pondělí už další úkol nebude).

Ve středu pošlu na ukázku do bílé sešity na diktáty. Pokud udělalo dítě chybu, pod diktátem má ode mě slovo předepsané správně a má ho napsat jako opravu vedle znovu. Prosím, doplňte s dětmi tyto opravy a sešit podepište, že jste ho viděli. V pátek si děti sešit přinesou do školy na další diktát. Děkuji.

Matematika: Pilně trénujeme sčítání a odčítání v oboru 0 – 6, řešíme ústně i písemně jednoduché slovní úlohy, počítáme řetězy. Snažím se, aby se dětem tyto příklady co nejdříve zautomatizovaly a počítaly už je, pokud to jde, rychle a bez pomoci prstů. Přidáme si seznámení s číslem 7, psaní číslice 7, rozklady 7 a řadu čísel 0 – 7 (dojdeme v PS asi na str. 55). V hodinách každý den hrajeme dětmi velmi oblíbené hry na procvičování numerických výpočtů.

Prvouka: Budeme si povídat o Vánocích a o zimním sportování. Připomeneme si také některé další vánoční zvyky (dojdeme asi na str. 35).

TV: Z důvodu výletu a koncertu bubeníků v sokolovně už tělocvik do Vánoc nebude.

HV, VV, PČ: Děti minulý týden k čertům vytvořily krásné anděly, zpíváme s kytarou vánoční koledy a děti s nadšením hrají na různé rytmické Orffovy nástroje.

Přeji Vám krásný advent!                    Petra Holubová