Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. zpráva

4. 11. 2018

8. ZPRÁVA 5. 11. – 9. 11. 2018

PROBĚHLO:

  • Sběr papíru, hliníku a víček – děkuji všem, kteří jste do přistaveného kontejneru „přispěli“. V tomto týdnu by se měla vyhlásit nejlepší třída a jednotlivci.
  • Děti dostaly dva vánoční katalogy z KMČ. V tomto týdnu dostanou ještě katalogy další. Máte-li zájem, můžete si z nich objednat knížky do 12. 11. Pokud byste chtěli knížky objednat „pro Ježíška“ pod stromeček, zavolejte mi, či pošlete objednávku v zalepené obálce.
  • Minulý týden v pátek 2. 11. jsme si užili oslavu Halloweenu a Dušiček. Ráno jsme si rozsvítili vyřezanou dýni, v kroužku se nám představily všechny masky, společně jsme četli, zpívali, ve skupinkách děti zvládly opsat z lístečků pověšených po třídě názvy strašidel do PL…Také jsme se vzájemně předvedli v maskách kamarádům ze 3. A. Připravili jsme si „strašidelnou“ svačinku. Všechny děti se pustily do prima dobrůtek, které jste nám poslali (např. perník s lebkami a strašidelnými ozdobami, nazdobené sušenky s duchy, upečené i čokoládové „krvavé“ prsty i s nehty, výborné „kosti“ naslano, koláč zdobený pavučinami, perníčky a skvělé dýňové palačinky, netopýří slané brambůrky… a halloweenské sladkosti a bonbony). Nechyběl ani slavnostní přípitek, popíjela se dračí „krev“, lektvar chytrosti, žabí sliz… Moc děkuji Vám všem za spolupráci, připravení pohoštění a dobrot, které dětem zpestřily svačinu nejen v pátek, ale ještě zbylo i na další dny. Bylo to prima dopoledne, které si všichni užili J.

PROBĚHNE:

  • V úterý 13. listopadu navštívíme divadelní představení „Kouzla skřítků“ ve vranské sokolovně. Cena vstupenky je 80 Kč. Peníze, prosím, posílejte po dětech do pondělí 12. 11.
  • Blíží se konec 1. čtvrtletí, a tak Vás srdečně zvu na konzultační hodiny do naší třídy, ve kterých bych se s každým z Vás ráda sešla a informovala Vás o prospěchu a chování Vašich dětí. Můžete přijít sami nebo s dětmi. Nabízím Vám na výběr tyto termíny: středa 14. 11. v době od 14 - 18 hodin, pondělí 19. 11. od 13 – 17, 30 hodin, čtvrtek 22. 11. od 15 – 16, 30 hodin.

Na každého počítám s časem 15 – 20 minut. Zavolejte mi, prosím, v době mimo vyučování a objednejte si u mě den a čas, který Vám nejlépe vyhovujeNepište mi sms, musíme se o termínu společně domluvit. Pokud se Vám žádný z nabízených termínů nehodí, zavolejte mi a domluvíme se případně na jindy. Těším se na Vás!

K VÝUCE:

  • Ve čtvrtek se děti rozdělily a přesadily do skupinek po 4 – 5 dětech, ve kterých budou pracovat do konce tohoto týdne. Budu jim zadávat úkoly, při kterých budou trénovat spolupráci a rozdělení sil v týmu. Za splnění úkolů dostávají body.
  • Začneme při matematice používat počítadla do 20, je potřeba, aby ho každé dítě mělo. Na naší zářijové třídní schůzce jsem vám nabízela vyrobená počítadla od drátařky p. Šárky Halíkové. Mnozí jste se hlásili, že byste počítadlo chtěli. Pokud Váš zájem trvá, pošlete po dítěti 50 Kč a může si u mě vybrat počítadlo z několika druhů (mají různé barvy korálků). Počítadla budou mít děti ve škole ve svém šuplíčku, využijeme je nejen v 1. ročníku, ale i na začátku 2. třídy.
  • Od tohoto týdne už začnu více používat širší známkování, nejen 1*a 1, ale i 1- , 1-2 a 2. Pokud bude výkon dítěte horší a bude se snažit, nebudu ho známkovat (NZ), případně použiji slovní hodnocení. Nadále budu dávat také smajlíky, další razítka, nálepky…

Český jazyk: Děti mi dělají velkou radost, téměř všichni se už pěkně rozečetli, pochopili princip čtení a hláskují všude a všechno. Snažím se je maximálně motivovat, připravuji pro ně různé procvičovací PL, hrajeme denně různé hry, spojujeme přečtená slova s obrázky…Často píšeme i oblíbený autodiktát („běhací“ diktát), kdy děti píší do PL slova z lístečků, které jsou umístěny různě ve třídě. Tento týden si přidáme písmena D a H, dojdeme v PS asi na str. 52. Budeme psát další diktáty písmen a procvičených jednoduchých slov, doplňovat slova do mřížek, pokročíme i v sešitě „s mašinkou“ na další uvolňovací cviky. Při psaní doma, prosím, dbejte nejen na správnost, ale i na úpravu písma a pečlivost. Písmena by měla být stejně vysoká, do linek by se měla vejít i znaménka…

V pátek 9. 11. dostanou děti opět za DÚ na úterý čtení dalšího příběhu ze žluté čítanky (str. 7). V dělené hodině ČJ děti opět individuálně vyzkouším.

Matematika: Počítáme v číselném oboru 0 – 5. Seznámili jsme se se sčítáním, které všichni rychle pochopili. Některým dětem dělá ještě potíže správně příklad zapsat (zapomenou zpravidla rovná se), což budeme samozřejmě ještě procvičovat. V hodinách často používáme kartičky s čísly a znaménky, se kterými hrajeme různé hry a řešíme slovní úlohy. Věnovali jsme se také opakování geometrických tvarů. Koncem tohoto týdne začneme už i odčítání, dojdeme v PS asi na str. 38.

Prvouka: Na ukázku i ochutnávku ovoce a zeleniny se nám shromáždilo díky Vám rodičům mnoho exemplářů a druhů. Moc Vám děkuji za spolupráci. Když jsme si všechno podrobně prohlédli, roztřídili, popsali… vše umyli, já jsem začala krájet a krájet… Všem moc všechno chutnalo. Zbylo ještě i na odpolední zdravou svačinku do družiny. Tento týden zakončíme učivo o podzimu a začneme si povídat o rodině (PS str. 18 – 20). Prosím, aby si děti do příštího úterý 13. 11. přinesly jednu fotografii z doby, kdy byly miminka. Na nějaký čas si je vystavíme na nástěnce ve třídě, pak je vrátím. Děkuji.

Přeji krásný listopadový týden!                             Petra Holubová